Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 42,00 zł

Druty i profile mosiężne do modeli statków

Druty i profile mosiężne niezbędne są do wykonywania wszelkiego rodzaju okuć, wykończeń, relingów czy wyposażenia pokładowego. Pręty mosiężne wykonane są z twardego mosiądzu którego zginanie do ostrych kątów zalecamy poprzedzić chwilowym nagrzaniem np. zapalniczką. Druty wykonane są z miękkiego mosiądzu i bez problemu dają się formować. Wszelkie profile mosiężne mają pogłówne dwie zalety. Pierwszą z nich jest wytrzymałość a drugą możliwość łączenia za pomocą spoiwa lutowniczego którym jest zwykle popularny stop cyny.

Aktywne filtry

Pręt mosiężny 0,5x500mm

Pręt mosiężny 0,5x500mm

Cena 2,80 zł
W magazynie
Pręt mosiężny 1,0x500mm

Pręt mosiężny 1,0x500mm

Cena 3,10 zł
W magazynie
Pręt mosiężny 1,5x500mm

Pręt mosiężny 1,5x500mm

Cena 3,60 zł
W magazynie
Pręt mosiężny 2,0x500mm

Pręt mosiężny 2,0x500mm

Cena 5,20 zł
W magazynie

Druty mosiężne - jakie mają zastosowanie w modelach statków?

Druty mosiężne do modeli statków używane są niemal na każdym etapie budowy modelu. Często wykonywane są z drutu np. sworznie steru czy obejmy do jufersów. Czasem potrzebne są do wykonania okuć np. kotwic. Warto tutaj dodać ze drut świetnie daje się obrabiać młotkiem na kowadełku. Drutem można zastąpić też kupne szpilki z oczkami które są niezbędne m.in. przy zaczepianiu olinowania na pokładach i burtach.

Profile mosiężne - jak je wykorzystać podczas składania modelu statku?

Profile mosiężne dzielą się na pręty, płaskowniki i półwałki. Pręty o pięciu średnicach to szczególnie wszechstronne profile mosiężne do modeli statków. Zależnie od przekroju można ich używać jako imitacji gwoździ poszycia, poręczy relingów czy anteny. Po odpowiednim polutowaniu utworzą także drabiny i ich osłony. Inną kategorię profili stanowią płaskowniki służące często za elementy okuć np. furt działowych, beczek czy lawet dział.