Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 18,00 zł - 246,00 zł

Marka

Marka

Imadła i uchwyty modelarskie

Imadła modelarskie to typ narzędzi które ciężko przyporządkować do konkretnych prac ale jednocześnie potrzebne są w najmniej oczekiwanym momencie. W ofercie sklepu modelarskiego znajdują się rożnego rodzaju ściski i uchwyty ułatwiające pracę przy modelu.

Aktywne filtry

Imadło nylonowe - Amati 7126

Imadło nylonowe - Amati 7126

Cena 47,00 zł
W magazynie
Imadło maszynowe firmy Fine Art FA-547 - sklep modelarski

Imadło maszynowe Fine Art FA 547

Cena 47,80 zł
Niedostępne
Trzecia ręka z lupą 60mm jako pomoc modelarska - sklep modelarski

Trzecia ręka z lupą 60mm

Cena 18,00 zł
Niedostępne

Imadła i uchwyty modelarskie - do jakich prac sprawdzą się najlepiej?

Uchwyty modelarskie sprawdzają się najlepiej tam gdzie trzeba ścisnąć ze sobą dwa sklejane elementy a jednocześnie klej potrzebuje nieco czasu na związanie. Dotyczy to głównie elementów poszycia kadłuba, burt i innych części które bez dodatkowego docisku po prostu samoistnie przesunęłyby się zanim klej wyschnie. Ciekawą propozycją z tego zakresu narzędzi, już na etapie oklejania kadłuba listewkami, są ściski do poszycia statku.
Imadła z kolei używane są przy obróbce detali poza kadłubem modelu statku. Jeśli np. chcemy doszlifować ławy wantowe, kotwice czy np. czubki pachołów to warto mieć na wyposażeniu warsztatu nawet najprostsze imadło modelarskie. Tak naprawdę w miarę postępu prac uczymy się dopiero które dokładnie uchwyt modelarski jest nam najbardziej przydatny.