Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 42,00 zł

Marka

Marka

Zaciski i ściski modelarskie

Ściski, dociski czy zaciski modelarskie. Niezależnie od tego jak je nazwiemy będą one potrzebne głównie tam gdzie elementy należy skleić ze sobą klejem potrzebującym nieco czasu na związanie. W modelu drewnianym statku jest to np. montaż burt czy poszycia ale też wielu innych detali na pokładzie.

Aktywne filtry

Ściski modelarskie - Amati 7389

Ściski modelarskie - Amati 7389

Cena 39,00 zł
W magazynie
Ściski 51mm do celów modelarskich - sklep modelarski

Klipsy - ściski 51 mm 12 sztuk

Cena 12,50 zł
Niedostępne
Ściski 32mm do celów modelarskich - sklep modelarski

Klipsy - ściski 32 mm 12 sztuk

Cena 6,40 zł
Niedostępne

Jak dobrać ścisk modelarski do rodzaju klejonych elementów?

Ściski modelarskie przybierają różną formę i niektóre z nich przeznaczone są tylko do konkretnych zadań. Przykładowo, ściski do poszycia statku mają zastosowanie w przypadku montażu listewek na wręgach. I jeśli chcemy wykonać tą czynność bez użycia gwoździ to narzędzie to może okazać się kluczowe. Tego typu dociski modelarskie nie sprawdzą się przy innych etapach budowy drewnianego modelu.
Ważnym parametrem przy doborze ścisków jest jego siła i gabaryty. Niektóre elementy można spinać zwykłymi klipsami biurowymi podczas gdy inne potrzebują docisku ze znacznie większą siłą. Duże ściski z kolei nie zawsze są poręczne a małe czasami mają za mały rozstaw szczęk. Warto na to zwrócić uwagę przy doborze tego narzędzia.